Ja i moja kariera

Planowanie kariery zawodowej

Seneka powiedział: "Jeśli ktoś nie wie, do którego portu płynie - żaden wiatr nie jest dobry", a wśród doradców personalnych znane jest powiedzenie: "Jeżeli nie wiesz, dokąd zmierzasz, zajdziesz gdzie indziej", co zwraca nam uwagę na to jak ważne jest wyznaczenie sobie celów i działanie według wyznaczonego planu.

Zawody przyszłości

Pod koniec XX wieku Międzyresortowy Zespół Prognozowania Popytu na Pracę opracował listę 100 zawodów przyszłości, których absolwenci nie powinni mieć kłopotów ze znalezieniem pracy i utrzymaniem jej w przyszłości. Jeżeli uznamy, że zarysowane w nim trendy mają faktycznie odbicie na obecnym rynku, warto wziąć je pod uwagę także planując swoją zawodową przyszłość.

Kim jest doradca zawodowy i dlaczego warto skorzystać z jego usług?

Oto powody, dla których już dziś powinniście umówić się na bezpłatne spotkanie z  doradcą zawodowym jednego z czterech Mobilnych Centrów Informacji Zawodowej w województwie łódzkim :

  • poznacie siebie i przygotujecie swój Indywidualny Projekt Kariery – opracujecie własną ścieżkę kariery edukacyjnej i/lub zawodowej
  • poznacie świat zawodów  - dzięki pracy z teczkami i filmami o zawodach, przewodnikami po zawodach oraz nowoczesnymi narzędziami multimedialnymi
  • porozmawiacie z doradcą na tematy związane z wyborem szkoły czy poruszania się po rynku pracy